MEET THE BROTHERS
2019 Executive Board
  1. Regent
    Regent
    Alex Hammerman
    Mechanical and Electrical Engineering '20 Houston, TX Epsilon Class
  2. Treasurer
    Treasurer
    Sneha Shankar
    Biomedical Engineering '20 Minor in Computer Engineering Macungie, PA Zeta Class
  3. Scribe
    Scribe
    Maggie Wu
    Biomedical and Mechanical Engineering '20 Brooklyn, NY Eta Class
  4. Vice - Regent
    Vice - Regent
    Jacob Davis
    Electrical Engineering '20 Redmond, WA Zeta Class
  5. Corresponding Secretary
    Corresponding Secretary
    Marissa Sanchez
    Mechanical Engineering '21 Casa Grande, AZ Eta Class

Active Brothers

Epsilon Class
  1. Erin Dorsey
    Phillips@mail.com
    Southbury, CT
    Computer Engineering '20
  2. Genny Norman
    Phillips@mail.com
    Glastonbury, CT
    Computer Engineering '20
Zeta Class
  1. Andrew Zannetos
    Phillips@mail.com
    Wellesley, MA
    Electrical Engineering '20 Minor in Sociology
  2. Julia Cirillo
    Phillips@mail.com
    Slate Hill, NY
    Biomedical Engineering '20 Minor in Public Health
Eta Class

  1. Cullen Paulisick
    Phillips@mail.com
    Butler, PA
    Biomedical Engineering '21 Professional Development Chair
  2. Jack Cardini
    Phillips@mail.com
    Saxtons River, VT
    Biomedical Engineering '21
  3. Jonathan Cook
    Phillips@mail.com
    Gloucester, MA
    Biomedical Engineering '20
  4. Mark Kahaly
    Phillips@mail.com
    Norfolk, MA
    Mechanical Engineering '21 Judicial Board Member
  5. Lauren Berlinghof
    Phillips@mail.com
    East Setauket, NY
    Mechanical Engineering '21
  6. Nick Saia
    Phillips@mail.com
    Staten Island, NY
    Mechanical Engineering '20 Concentration in Aerospace Engineering
  7. Ruby Zaveri
    Phillips@mail.com
    Harare, Zimbabwe
    Computer Engineering '20
  8. Samantha Perez Menendez
    Phillips@mail.com
    Shanghai, China
    Biomedical Engineering '20 Minor in Public Health New Member Educator
  9. Sam Salerno
    Phillips@mail.com
    Bethlehem, CT
    Mechanical Engineering '20 Concentration in Aerospace Engineering
  10. Sydney Hall
    Phillips@mail.com
    Cream Ridge, NJ
    Mechanical Engineering '20
Theta Class

  1. Anthony Biondo
    Phillips@mail.com
    Kansas City, Missouri
    Electrical Engineering '21 Minor in Italian Financial Chair
  2. Aurora Hake
    Phillips@mail.com
    Lakewood, WA
    Mechanical Engineering '21 Concentration in Aerospace Engineering Kilachand Honors College
  3. Chris Liu
    Phillips@mail.com
    Brooklyn, NY
    Mechanical Engineering '21 Public Relations Chair
  4. Jacqueline Dell
    Phillips@mail.com
    New Hope, PA
    Mechanical Engineering '21 New Member Education
  5. Ru Huang
    Phillips@mail.com
    Taipei, Taiwan
    Biomedical Engineering '21 New Member Education
  6. Nicholas Asencio
    Phillips@mail.com
    Staten Island, NY
    Mechanical Engineering '21
  7. Jeremy Johnson
    Phillips@mail.com
    Albertson, NY
    Biomedical Engineering '21
  8. Pien Van Westendorp
    Phillips@mail.com
    Utrecht, the Netherlands
    Mechanical Engineering '20 Minor in Computer Engineering Concentration in Aerospace Engineering
  9. Prim Promchotichai
    Phillips@mail.com
    Bangkok, Thailand
    Computer Engineering '21
  10. Prachi Kholwadwala
    Phillips@mail.com
    Albuquerque, NM
    Biomedical Engineering '21
  11. Ram Bukkarayasamudram
    Phillips@mail.com
    Alpharetta, GA
    Computer Engineering '21
  12. Rebecca Turi
    Phillips@mail.com
    Newburyport, MA
    Biomedical Engineering '21 Concentration in Technology Innovation
  13. Ronak Shah
    Phillips@mail.com
    Boxborough, MA
    Biomedical Engineering '21 Minor in Computer Engineering Brotherhood Chair
Iota Class

  1. Alex Prior
    Phillips@mail.com
    Bolton, CT
    Computer Engineering '22
  2. Angela Rodriguez Hernandez
    Phillips@mail.com
    Rosemead, CA
    Electrical Engineering '21
  3. Dasha Veraksa
    Phillips@mail.com
    Brookline, MA
    Biomedical Engineering '22
  4. Deema Abdel-Meguid
    Phillips@mail.com
    Alexandria, Egypt/Richmond, VA
    Biomedical Engineering '21
  5. Derek Barbosa
    Phillips@mail.com
    Everett, MA
    Computer Engineering '22
  6. Gabriela Hernandez
    Phillips@mail.com
    Brownsville, TX
    Biomedical Engineering '21
  7. Ibrahim Chand
    Scarborough, ME
    Computer Engineering '22 Risk Management Chair
  8. Jess Barry
    Phillips@mail.com
    Westford, MA
    Computer Engineering '20 Rush Chair
  9. Jordon Bibian
    Phillips@mail.com
    Portland, OR
    Mechanical Engineering '21
  10. Laura Joy Erb
    Phillips@mail.com
    Chugiak, AK
    Computer Engineering '20
  11. Leo Aquino
    Phillips@mail.com
    Chicago, IL
    Biomedical Engineering '21
  12. Mike Kremer
    Phillips@mail.com
    Tucson, AZ
    Electrical Engineering '21 Brotherhood Chair
  13. Nir Shukrun
    Phillips@mail.com
    Sunnyvale, CA
    Biomedical Engineering '21
  14. Reyn Saoit
    Phillips@mail.com
    Honolulu, HI
    Biomedical Engineering '22
  15. Savanah Garcia
    Phillips@mail.com
    Los Osos, CA
    Biomedical Engineering '21
  16. Shazor Shahid
    Phillips@mail.com
    Queens, NY
    Computer Engineering '21 Academic Chair
  17. Taqiya Chowdhury
    Phillips@mail.com
    Egg Harbor Township, NJ
    Computer Engineering '21 Community Service Chair
  18. Unmol Eesha Gill
    Phillips@mail.com
    Robbinsville, NJ
    Computer Engineering '22
  19. Will Aracri
    Phillips@mail.com
    Pittsburgh, PA
    Mechanical Engineering '22